Serwetki Bankietowe jak wybrać

Serwetki Bankietowe są nieodłącznym elementem każdego bankietu czy wesela. Dzięki serwetkom nie tylko stworzysz nastrój, dodasz też kolory na obrusie, ale zapewnisz wygodę i komfort gościom. A przecież o to chodzi. Aby twoi goście czuli się swobodnie i gościnnie podczas całej imprezy.

Obecnie w wielu restauracjach można spotkać papierowe serwetki bankietowe. Niewątpliwie są one wygodne, bo nie trzeba ich prać, prasować, ale jednak nie stworzą odpowiedniej wytworności imprezy i są mało ekologiczne. Do tego ich wytrzymałość daje dużo do życzenia.

Zastanówmy się jednak do czego służą serwetki bankietowe.

Serwetki bankietowe służą gościom do wytarcia dłoni, twarzy, czy zasłonienia części garderoby. Przy każdym talerzu powinna się znaleźć serwetka, tak samo jak widelec, czy nóż. To właśnie ten moment, kiedy gość zdejmuje serwetkę, rozwija ją i zasłania kolana, lub wkłada na szyję świadczy o starcie imprezy.

Są też nieodłącznym elementem w późniejszych etapach bankietu, kiedy potrzebujemy szybko przetrzeć dłonie, to przecież nie będziemy ich w spodnie wycierać. Nie raz podczas imprezy bankietowa serwetka uratowała makijaż na który leciały krople potu. Zdarzają się nawet pasty do butów czy damskie szminki na serwetkach, co świadczy o przeróżnym użytkowaniu.

ciemnoszare serwetki bankietowe

Serwetki bankietowe muszą być bardzo wytrzymałe aby znieść te trudne traktowanie.

Jesteśmy zwolennikami serwetek tkaninowych, które wykonane są z tkanin bawełnianych. Są nieporównywalnie bardziej wytrzymałe niż papierowe i występują w wielu kolorach. Do tego można je znakować, no i wielokrotnie używać przez długi okres czasu.

Wybieramy tkaniny o gramaturze 250G/m2, dzięki czemu serwetki będą bardziej wytrzymałe z łatwością zniosą częste pranie i traktowanie przeróżną chemią. Zwracamy też uwagę na kolory aby były powtarzalne.

Samo wykończenie serwetek bankietowych powinno być na 1 cm zakładkę, aby łatwo można było je wykrochmalić i ułożyć różne dekoracje .

serwetki bankietowe szare

Podsumowując.

Serwetka bankietowa jest nieodłącznym elementem dekoracji i narzędziem stołowym, którego często używamy. Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby była należycie wytrzymała i wygodna w użytkowaniu, a także praniu i ponownym użyciu. Co najważniejsze serwetka bankietowa z tkaniny jest wielokrotnego użytku i nie generuje śmieci.

Mamy nadzieję. że spojrzycie na serwetki bankietowe tak jak my i zaczniecie doceniać ich cechy i walory użytkowe.

Zespół POKROWIEC.COM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *