HITY Cenowe MAJA

obrus plamoodporny mpo butelkowa zieleń 26-04-2024-3
jasnoszary obrus bawełniany 250g
Czarny obrus plamoodporny mpo

obrus plamoodporny w kolorze ecry mpo
białe bawełniane obrusy okrągłe

Pokrowce na krzesła, krótka Historia

Zmiany w pokrowcach na krzesła.

Pozwoliliśmy sobie przybliżyć wam bankietowe pokrowce na krzesła. Pokrowce na krzesła brylują na salach weselnych i bankietach od kilkunastu lat. Są nieodzownym elementem dekoracji bankietowej wnętrza.

Przybliżmy jednak trochę wspomnień z pracy z waszymi pokrowcami na krzesła. Naszą przygodę z szyciem pokrowców na krzesła zaczęliśmy w 2005 roku. W tym okresie pokrowce na krzesła i dekoracje sal weselnych były czymś nowym, niespotykanym i ekstrawaganckim . Był to element dekoracji, który dodawał bankietowi prestiżu. Było wiele niewiadomych i każdy z naszych klientów zadawał sobie pytanie, jakie pokrowce na krzesła wybrać.

jakie pokrowce na krzesła wybrać

W tym czasie też nie zwracaliśmy też większej uwagi na wybór tkanin i wzory pokrowców na krzesła, a tym bardziej na ich trwałość i możliwości prania i prasowania. Liczyło się jedno, aby pokrowce na krzesła były podczas bankietu.

Najczęściej szyliśmy pokrowce z satyny. Goście bankietowi bardzo często niszczyli pokrowce swoją garderobą, a i na szwach satyna zaczynała się po krótkim czasie rozchodzić. Jest bardzo delikatna i wymaga ciągłego prasowania.

Rozpoczęliśmy poszukiwania

Dlatego też wyciągnęliśmy wnioski z informacji zwrotnych nadesłanych od naszych klientów i stwierdziliśmy jedno. Satyna mimo że prezentuje się bardzo dobrze i z powodzeniem nadaje się do dekoracji kościołów, nie sprawdza się na pokrowcach. Na pokrowcach ludzie siedzą, wiercą się i intensywnie bawią, dlatego też pokrowce muszą być znacznie wytrzymałe i łatwe do prasowania.

Rozpoczęliśmy poszukiwania innych tkanin, bardziej wytrzymałych i łatwych w użytkowaniu, z których mogli, byśmy wykonać pokrowce na krzesła . Trafiliśmy na bardzo wytrzymałą, a zarazem lekką tkaninę. Była to Tafta kreszowana. Połączenie poliestru i nylonu zapewniało bardzo dużą wytrzymałość i nie wymagało prasowania, a do tego przy tej tkaninie same pokrowce były bardzo lekkie i nie gniotły się nawet po praniu. Sto pokrowców na krzesła ważyło około 20kg, w zależności od modelu pokrowca, co znacząco obniżało koszty prania.

Ponowna zmiana

Jednak z biegiem czasu zmieniały się gusta klientów, wystój sali i dostępność innych tkanin. Kreszowane pokrowce na krzesła, które były bardzo modne i wygodne, zostały wyparte przez pokrowce z gładkich tkanin, a także zaczęły pojawiać się pierwsze elastyczne pokrowce na krzesła.

Ponownie, mając na uwadze wskazówki, jakimi nas obrażaliście, wprowadziliśmy tkaniny gładkie, które znacząco zmieniły sale bankietowe. Najczęściej wybieranym przez was pokrowcem na krzesła stał się pokrowiec szyty z tkaniny Panama, która jest gładka i odporna na zagniecenia. To właśnie Panama zagościła na dłużej.

Rozbudowaliśmy też grupę modeli pokrowców szytych na miarę krzesła. Wprowadziliśmy tkaniny w kolorach i podzieliliśmy pokrowce na grupy, w zależności od rodzajów krzeseł. W naszej ofercie znajdziecie modele pokrowców na krzesła bankietowe, krzesła iso, a także krzesła eventowe i kuchenne.

Zastanawiasz się zapewne jakie pokrowce na krzesła wybrać, z których tkanin skorzystać, jaki model będzie dla ciebie odpowiedni. Odpowiedz, to zależy.

A zależy od tego, czego oczekujesz. Czy będziesz je prasować, czy będziesz je oddawać do pralni i jakie krzesła masz w twojej sali bankietowej. Zapraszamy do kontaku i omówienia twoich potrzeb, doradzimy i pomożemy w wyborze.

Po latach doświadczeń z pokrowcami

Po tylu latach pracy z pokrowcami na krzesła zaczęliśmy zwracać coraz to większą uwagę na wagę. Waga – niby taka błaha sprawa, przy pięciu pokrowcach jest bez znaczenia, ale kiedy w restauracji musicie wyprać i przeprasować 200 szt. pokrowców na krzesła, to robią się kilogramy i zwiększają się koszty. Rezygnacja z jednej z plis, pozwalała obniżyć wagę całości o kilkanaście kilogramów. Pozwoliło to oszczędności w praniu i prasowaniu.

Częściej też wybierane są elastyczne pokrowce na krzesła. Są po prostu dużo wygodniejsze w użytkowaniu. Może nie są tak eleganckie, jak pokrowce szyte na miarę, ale nie wymagają prasowania i wagowo są znacznie lżejsze od pokrowców z tkaniny tradycyjnej.

Wszystkie zmiany w modelach pokrowców na krzesła mają na celu zachowanie wysokiej estetyki produktów, ale też zwiększenie twojej wygody i obniżenie kosztów. Wypracowane przez nas rozwiązania, zostały wypracowane naszym doświadczeniem i doświadczeniem naszych klientów.

Nawet podcięcia między przednimi nogami, w pokrowcach elastycznych, powodują, iż goście nie kaleczą pokrowców podczas biesiadowania. Stopki w elastykach też są tak przemyślane, aby podczas przesuwania, pracowały z krzesłem i pokrowcem.

jakie pokrowce na krzesła wybrać

Podsumujmy więc, jakie pokrowce na krzesła wybrać.

Kierujcie się estetyką, wygodą użytkowania i jakością wykonania. Zastanówicie się jak będziecie prać pokrowce, czy w pralni czy samodzielnie. Pomyślcie też o prasowaniu, w razie potrzeby. Przemyślcie także czy zastosujecie kokardy na stałe, czy oddzielnie kokardy, nie wszyte do pokrowców.

Odpowiedzi na te pytania, pozwalają wam uniknąć niepotrzebnych kłopotów przyszłości. Jeśli nie jesteście pewni, zapraszamy do kontaktu. Udzielimy wszelkiej pomocy w temacie szycia pokrowców na krzesła, a także doboru modeli i tkanin.

Zespół POKROWIEC.COM

JHB Brzóska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top