Pokrowce na krzesła, krótka Historia

pokrowce elastyczne Jędrusiowa Dolina

Jak pokrowce zmieniały się na przestrzeni lat.

Pokrowce na krzesła brylują na salach weselnych i bankietach od kilkunastu lat. Są nieodzownym elementem dekoracji wnętrza. My naszą przygodę z pokrowcami zaczęliśmy w 2005 roku. W tym okresie pokrowce były czymś nowym, elementem w dekoracji, który dodawał bankietowi prestiżu.

Nie zwracano uwagi na wybór tkanin, ani wzory pokrowców, a tym bardziej na ich trwałość i możliwości prania i prasowania. Liczyło się że są. Wybierano tkaniny satynowe, błyszczące i delikatne. Okazało się że tkaniny, które są używane do dekoracji kościołów nie za bardzo zdają egzamin, na pokrowcach, na których ludzie siedzą, wiercą się i intensywnie bawią.

pokrowce elastyczne Jędrusiowa Dolina

I tak z biegiem czasu podnosiliśmy świadomość klientów w materii pokrowców, rozwijaliśmy wzory i modele, grupowaliśmy pokrowce w zależności od używanych krzeseł. Dobieraliśmy też bardziej efektywne tkaniny, o lepszej wytrzymałości, ułatwiające prasowanie i pozwalające zająć się obsłudze innymi obowiązkami niżeli dekoracja sali. Pokrowce nabierały kształtów, zostały dodane wymienne kokardy.

Co się zmieniło ?

Coraz większą uwagę zaczęliśmy zwracać też na wagę samych pokrowców. Waga – niby taka błaha sprawa. Przy 5 pokrowcach, bez znaczenia. Ale kiedy restauracja musi wyprać 200 szt, to robią się kilogramy, a do tego trzeba wszystko wyprasować. Czasem rezygnacja z jednej z plis na falbanie pozwalała obniżyć wagę całości o kilkanaście kilogramów, co powodowało oszczędności w praniu.

Dlatego wszystkie zmiany w pokrowcach miały na celu ułatwienie pracy restauracji, obniżenie kosztów użytkowania, zachowując estetykę sali i prestiż odbywającej się w niej imprezy.

Dzięki temu iż tak dużo czasu poświęciliśmy na rozwój projektów i dobór tkanin, dziś możemy się pochwalić tak rozbudowaną ofertą wzorów i rozwiązań.

Zwracamy też uwagę, jak pokrowce będą się komponować z obrusami i całą dekoracją stołów . Jednak o stołach pomówimy kiedy indziej.

Dziś wiemy jedno. Pokrowce na wstępie można podzielić na 2 grupy.

Pierwsza z nich to pokrowce elastyczne, a druga grupa to pokrowce szyte na miarę krzesła z dodatkową kokardą .

Zdjęcia naszych klientów
JHB Brzóska

Każda z tych grup ma swoje wady i zalety. Dlatego zawsze szukamy złotego środka, aby zapewnić zadowolenie klienta i efektywną pracę z naszymi pokrowcami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *